2013 m. spalio 15 d., antradienis

45. Laikas

Viskas, ko tau reikia, yra...
LAIKAS

Sveiki, apie laiką šį kartą norisi parašyti ne tik todėl, kad milijoną dienų nebuvo naujo įrašo. Šiandien apie tai, kiek laiko reikia, kad atrastum save naujoje vietoje, įsikurtum naujam gyvenimo etapui, sukurtum draugystę, išmoktum džiaugtis akimirka.

Dažniausiai ne viskas būna taip romantiška kaip tikimės. Taip ir man studijos, nauja gyvenamoji vieta, pažintys ir lekiančios dienos kartais virsta tiesiog pilkomis dėmėmis, kai norisi būti nematomam. Vis dėl to, romantikos niekas už mus nesukurs. Džiaugsmą ne tik gauname, bet ir patys turime pagimdyti.

Apie viską iš eilės.

Studijos. Viskas susiję su TSPMI (mistiškas junginys raidžių, kurios tampa gudriu Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto pavadinimo trumpiniu) yra absoliučiai dviprasmiška. Atrodo, kad vieta, kurią taip norėjai pasiekti dėl jos teikiamų galimybių, profesionalių dėstytojų ir smagios studentijos, turėtų kasdien užtikrinti pasitenkinimą. Tačiau nuo pat stojimo rezultatų paskelbimo kasdien vis labiau meh... Ilgai trunka save motyvuoti pozityviai vertinti studijas, tačiau nusiskundimų taip pat argumentuotai neišdėstyčiau. Tikrai viliuosi, kad studijos, kurios akademine prasme jau verčia didžiuotis savo asmens priskyrimu institutui, nekels daugiau abejonių, o tik suteiks daugiau atsakymų.

Bendrabutis. Čia, kaip ir Kaune, tikriausiai gyventi galima. Atmosfera tikrai studentiška visomis prasmėmis ir tai labai smagu - bet kada gali rasti draugą puodeliui arbatos ar bokalui, kepimo miltelių pyragui ar aukso vertės tualetinio popieriaus. Apie smagiuosius tualetus kasdien vis pilnesnius, apie viryklės paviršių, kurį nuvalius galėtum pasigaminti vakarienę, apie dušą, kuriame šilto vandens tekančio į penkioliktą aukštą reikia laukti 15 min, geriau net nekalbėsiu. Viską nustelbia tobulas miesto vaizdas ir kasdienė baimė dėl gyvybės važiuojant liftu.

Draugystė. Išvažiavusi iš namų jau rugpjūčio pabaigoje spėjau susirasti daug naujų  galimų gerų draugų. Projekto Moksleiviai į Vyriausybę metu turėjau progą susipažinti su  linksmais, ambicingais žmonėmis, nebijančiais Karo akademijos bendrabutyje demonstruoti savo šmaikštumo. Tiek Donata iš Džionavos, tiek Lukas Kornelijus Vaičiakas, tiek kiti ministrai tobulai papildė projekto programą. Kalbant apie draugystę būtina paminėti ir tobulą Jaunimo Europos komandą, kurios tobulumui tobulai nėra ribų. Nauji žmonės ir senieji vilkai tiesiog  užkrečia savo tobulais balsais, šokio judesiais ir tobulu humoro jausmu. Ko gi daugiau reikia tobulai draugystei, ar ne Raminta, Aušrine, Amanda, Aurelija? Ir žinoma, kursiokai bei grupiokai. Seni ir nauji pažįstami, kurie kasdien leidžia pažinti juos iš naujo. Žmonių šypsenų ir sėkmės istorijų niekada nebus per daug.

Akimirkos. Vilnius yra toks miestas, kuriame magiška būti. Aišku, neklaidžioju po gyvenamuosius rajonus, tačiau senamiestis yra atgaiva ir palaima akims bei mintims. Vaikštai Silva Rerum, Vilko valandoje aprašytomis gatvėmis, lipi į Gedimino kalną, siauromis gatvelėmis keliauji į institutą. Myliu minias žmonių Katedros aikštėje ir Gedimino prospekte, popierinius kavos puodelius rankose ir smagų šurmulį Bernardinų sode. Kiekvieną dieną reikia vis daugiau vietos širdelėje - naujoms vietoms, mėgstamiems ritualams, miesto dvasiai sudėti.
VISIEMS PO PUPONAUTĄ !!!
Miau,
Gabrielė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą