2013 m. kovo 31 d., sekmadienis

29. Maistas

Viskas, ko tau reikia, yra....
MAISTAS

Labas. Nusprendžiau šia nuostabia tema tinklaraštį papildyti būtent Velykų dieną, kol ant stalo dar garuoja kepsniai, pyragai ir kitos mamų, močiučių ar pačių pagamintos gėrybės. Jaučiu, kad nesu vienintelė šiandien tapusi skrandžio auka ir dabar besigailinti keleto paskutinių kąsnių, tačiau šį kartą ne apie savigailą ir valią. Šį kartą - apie jo didenybę, visagalį maistą.

Visų pirma - gamyba. Niekada nemeluoju, kai sakau, jog maisto gamyba yra mano didžiausias pomėgis. Pjaustyti pomidorus, lydyti šokoladą ir net sutepti vaikinui sumuštinį aš sugebu su ypatinga šypsena veide. Nesvarbu ar verdu miežių košę ar dėlioju į skardą keksiukų "sijonėlius", visada galvoju apie žmones, kurie turės malonumą visa tai suvalgyti. Nors dažniausiai valgytoja būnu pati aš, vis dėlto gamybos procesas su miltuotu nosies galiuku ir bazilikais kvepiančia virtuve atneša džiaugsmo, kurį galima skleisti ir kitiems. Manau, kad pagrindinė maisto galia nėra suteikti žmogui energijos. Maistas turi magišką poveikį sukelti gražiausias emocijas jį gaminančiam bei valgančiam.

Nesiginčysiu dėl filosofijos ar valgome, kad gyventume ar gyvename, kad valgytume, nes kiekvieną kartą išgirdus ginčus apie valgymo įpročius mane nukrato šiurpas.Kaip galima nurodinėti žmogui, kad jis yra neteisus būdamas vegetaras, kai mėsos atsisakęs jis tampa laimingu. Nešneku apie nukrypimus, kai nustojama valgyti arba tris kartus per dieną kemšamas tortas ar greitasis maistas. Vis dėlto, kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas rinktis dienos racioną. Šiuo metu daugelis stengiasi maitintis sveikai ir tai pagirtina. Asmeniškai man maistas patinka nepriklausomai nuo to ar jis tariamai pripažintas sveiku ar ne. Svarbiausia jausti tai, ko tau reikia. Tad avinžirniai pietums vieną dieną yra toks pat geras pasirinkimas, kaip lazanija kitai dienai. Esmė, kaip tikriausiai visus mokė mama ar močiutė, yra saikas.

Tikiuosi, kad šiandien leidote sau pasilepinti. Ir nesvarbu ar tai buvo dešimt kiaušinių, ar vienas žalias salotos lapas, ar kas nors naujo jūsų racione. Maistas šiandien ir kitomis dienomis turi tą magišką galią jungti valgančiuosius, tad ir palinkėsiu ne piktai pagrūmoti, o linksmai nusišypsoti, kai tėtis ar kitas artimasis pačiups paskutinį nužiūrėtą sausainį !

Mano šios dienos atradimai - avižiniai sausainiai su džiovintomis spanguolėmis ir tobulas varškės pyragas sausainių pagrindu.
Tai tiek.
Gabrielė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą