2012 m. lapkričio 5 d., pirmadienis

8. Komanda

Viskas, ko tau reikia, yra...
KOMANDA

Sveiki.
Šią savaitę manęs laukia ypatingas įvykis - susitikimas su Jaunimo Europos komanda ( daugiau info : http://www.pazinkeuropa.lt/jek ). Su šiais žmonėmis mane sieja ne tik kolegiški jausmai. Žinot, kas iš tikrųjų suformavo mūsų komandą? Bemiegės naktys žaidžiant kontaktą, EurOpą, alias, betarpiškai bendraujant atsirišus liežuviams, klausantis vieni kitų dainavimo, stebint idealiai išmoktą britnių šokį, diskutuojant apie atominę energetiką, miegant mokymų metu ant kilimo, pėsčiomis lietui lyjant saulei kylant grįžtant į viešbutį Briuselyje...Štai kas.

Na, apie konferenciją, kurioje dalyvausime papasakosiu grįžusi. Na, o dabar dalinuosi mini interviu, kurį ruošiame su kolege Vytaute Rimkute Mažeikių spaudai.


Kas yra JEK, kokia jos misija?
JEK – tai Jaunimo Europos komanda. Mūsų tikslas – supažindinti ir informuoti jaunimą apie ES veikimą, aktualiausias problemas ir naujienas. Žinutė, kurią stengiamės perduoti yra ta, kad ES nėra Briuselyje sėdintys  valdininkai, bet kiekvienas mūsų.

Kaip sužinojote apie JEK veiklą ir kodėl nusprendėte į ją įsijungti?
Apie JEK sužinojau atsitiktinai internete. Visada ieškau galimybių kaip praplėsti savo akiratį bei užmegzti naudingų kontaktų. JEK pasirodė puikus šansas įgyti patirties, sužinoti daugiau , net pakeliauti. Iš tikrųjų renkuosi veiklas, pagal tai, kokią jos naudą teikia bendruomenei. Šiuo atveju aš galiu informuoti žmones, su jais diskutuoti, pabandyti supažindinti su sunkiai įkandamais ES mechanizmais.

Kokią asmeninę naudą gauna JEK nariai?
Asmeninė nauda yra neapčiuopiama, bet standartiškai ši veikla suteikia savarankiškumo, žinių, galimybių tobulėti, turėti įrašą gyvenimo aprašyme. Manau, taip pat svarbus yra ir tas veiklos aspektas, kad nuolat bendrauji, kuri ryšius, renki vizitines korteles. Taip pat gali jausti mokymo malonumą, kai tavo pamoką išklausę vaikai puikiai pasirodo viktorinoje. Ne paslaptis, kad JEK nariai gali didžiuotis ir savo laisvalaikiu. Naktys prieš mokymus ar konferencijas tampa idėjų kalvėmis, debatais apie politiką ir miegu jau kylant saulei.

Kaip tapti JEK nariu?
JEK nariu gali tapti jauni žmonės nuo keturiolikos iki dvidešimt devynerių metų. Atranka vyksta rugsėjo mėnesį. Stengiamasi atsižvelgti į regioninę ir lytinę lygybę. Reikalavimai, norintiems tapti JEK nariais, nemenki. Žmogus turi būti žingeidus, pasižymėti kritiniu mąstymu, noru bendrauti, būti atsakingas, mokėti planuoti laiką. Iš patirties sakau, JEK nariai  didžiausi eruditai, kokius pažįstu, tad konkurencija didelė.

Kokie Jūsų ateities planai ir ar jie kaip nors siejasi su patirtimi įgyta dalyvaujant JEK?
Planuoju būti politike, tad ir  užsiimu visuomenine veikla vienaip ar kitaip susijusia su politika. JEK veikla puikiai padėjo ir padeda suprasti ES veikimą, prioritetus, skatina gilintis į politinius ir ekonominius jos mechanizmus. Tikrai pritaikysiu savo ateities karjeroje, tik palinkėkite man sėkmės.

Kaip į  Jūsų veiklą žiūri Jūsų šeima, draugai?
Visi mane labai palaiko, nepaisant to, kad dažnai neturiu pakankamai laiko, skirti jiems dėmesio. Tikiuosi, kad ir toliau galėsiu vykdyti veiklą su tokiu užsidegimu ir paskatinimu iš aplinkos.

Su kokiais sunkumais susiduriate vykdydamos JEK iškeltus tikslus?
Labai sunku Mažeikiuose dirbti vienai. Miesto problema – žmonių pasyvumas bei abejingumas. Tikiuosi, kad su Vytaute iš Sedos sujungsime pajėgas ir kartu pabandysime išjudinti Mažeikių rajoną.

Tai  tiek.
Gabrielė


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą